Mis vahe on WordPressi tasulistel ja tasuta kujundusmallidel?

Väike selgitus neile kes oma peas põrgatavad küsimusi, et miks osa WordPressi kujundusmalle (themed) on tasulised ja teised tasuta ning kumba valida?

Kuu tagasi sai kirjutatud haakuval teema: Parimad WordPressi tasulised kujundusmallid, mai 2020

Mis vahe on tasulistel ja tasuta WordPressi kujundusmallidel?

Tasulised (preemium) WordPressi kujundusmallid on suuremate võimalustega ja just suunitlusega neile kes ise koodi ei tunne. See tähendab, et erinevate lahenduste, paigutuste ja ülesehituste jaoks ei ole ole ilmtingimata HTML, CSS, PHP, JavaScript koodikeeli osata. Selleks on preemium kujundusmallide sisse loodud kohandamiseks läbi visuaalsete seadistusvõimaluste mugavad tööriistad. Siit edasi saabki väita, et preemium kujundusmallid ongi ennekõige loodud kodulehe omanike enda tarbeks, neile kes soovivad ise kõik teha, mitte kasutada arendaja abi.

Kuid siinjuhul tuleb tähele panna, et see võib osutuda ka üheks miinuseks ning tasulist kujundusmalli tasuks valida hoolikalt – halvasti arendatatud malli puhul suur seadistamise võimaluste hulk viib selleni, et kodulehe laadimisel küsitakse andmebaasist tohutu hulk seadete väärtusi ning see on üks faktor mis tavaliselt muudab kodulehe aeglaseks. Teine pool on see, et kõiksugu staatilisi kujundusdefineeringuid sisaldavaid – CSS, seadistatavaid dünaamilisi animatsoone tekitavaid – JavaScript faile laetakse kodulehe avamisel ja värskendamisel ka siis kui neid veebilehel reaalselt ei kasutatagi. Nii, et ainult visuaalse meeldivuse põhjal themet valida ei soovita.

Miks need tasulised on? Esiteks need ongi arendatud kommertseesmärkidel, see tähendab raha teenimiseks ning teiseks on nende arendajad pannud sinna sisse tublisti rohkem aega kui tasuta alternatiivide puhul.

Kodulehe omanikule on selline lahendus kindlasti soodsam kui kui rätsepalahendus kuid olukordade puhul kus valitud on mitte kõige parem mall, kohandumine erinevates seadmetes on halvasti seadistatud tuleb kindlasti arvestada lisainvesteeringuga kiiruse poole optimeerimisel ja erinevatel platvormidel adapteerumise üleseadistamisel.

Vajad abi oma kodulehega? WordPressi kodulehe laadimise kiirendamine teenusena

Tasuta kujundusmallide puhul seevastu erinevate kohandamisega ja täiendamisega seotud soovide täitmiseks on vaja kindlasti ka koodi tunda ning ennekõike selliste lahenduste kasutamisel on arendaja abi vaja kui algne mall päris ei sobi ja ei täida kõiki vajadusi.

Kindlasti on need kujundusmallid ise optimeeritumad ning veebileht laeb kiiremini (kui kujundusmalliga seotud faile arvesse võtta*).

Tasuta ongi need seetõttu, et nende arendamisse pole panustatud palju aega, seal on vähem võimalusi mis kaasa tulevad ning need tuleb juurde arendada kui vajadus on. Teistpidi on selline lahendus kindlasti rohkem kodulehe omaniku keskne, sest see on rohkem rätsepalahendusena arendatud (arendaja kaasamisel).

* Optimeerimata sisu, ilmatuma suurte piltide, puhul muutub koduleht aeglaseks mõlema ülevalpool mainitud variandi korral.

Kommenteeri