Veebilehitseja staatus ja aadressi ribal näitab WordPressi logo, kuidas asendada?

Kui sa kasutad WordPressi versiooni 5.3 ja vanemaid ning teed uuenduse versioonile 5.4 ja uuemale siis võib juhtuda, et veebilehitseja aadressiribal ja tiitelribal kuvatakse WordPressi logo – tunnusikoonina/faviconinina.

Ning see on uuendus mis alates WordPress 5.4 versioonist rakendub, et kui pole seotud päris õigesti veebilehele seda tunnuspilti siis WordPress määrab selle ise vaikimisi ja pilt on selline:

Kuidas WordPressi veebilehe tunnusikooni/faviconi määrata ja vahetada?

Administraatori paneelis olles:

  1. Menüüst “Välimus” > “Kohanda” > “Veebisaidi info”
  1. Alajaotuses “Veebisaidi ikoon” tuleb määrata sobiv ruudukujuline pilt selleks kõnealuseks pildiks, soovitatav mõõt nagu seal märgitud on 512×512 pikslit.
    Kui soovid seda pilti vahetada siis tuleb eelmine pilt eelnevalt eemaldada ja uus määrata ning pane tähele, et seda vaikimisi WordPressi tunnuspilti seal ei näidata – juhul kui soovid seda lihtsalt kustutada, selle defineering on mujal ja kui soov seda asendada siis aitab ainult uue pildi määramine!
  1. Vajuta alale “Select site icon” ja vali pilt või lae üles
  2. Vajuta üleval nupule “Avalda” ja ongi valmis

Miks see oluline on?

Pealtnäha on tegemist väikese ikooniga kuid see jätab lohaka mulje ning kui lehekülastajal on rohkem vahelehti lahti siis personaalne ikoon paistab kindlasti rohkem silma ja eristub ning nii mitmelgi seadmel (tahvelarvutit ja telefonid) kuvatakse neid ikoone ka suurelt kui leht järjehoidjas on ning ka seal on esilele tulemine tähtis.

Kommenteeri