Kuidas kuvada Google Analytics statistikat avalikult? (Metrixi abil)

Tegu pole küll mitte päris WordPressi õpetusega aga kattub tugevalt sellega, sest päris palju bloge jm. keskkondi on ehitatud WordPressi platvormile kus selline vajadus võib tekkida. Niisiis kuidas kuvada Google Analytics statistikat avalikult? Ütleme, et sul on reklaami müümiseks vaja avaldada avalikult veebilehe külastatavuse statistikat reklaami andjale näidata.

Eeldused

  • Kodulehel on küljes töötav Google Analytics kood mis kogub statistikat (on tuua näiteid kus inimene arvab, et see on nii aga pärast kodulehte ja Google Analyticsit vaatama hakates pole koodi ja pole ka statistikat :()
  • Sul on kõik õigused selle Google Analyticsi kontoga seonduvalt (Google keskkonnas)

Kuidas

  1. Mine metrix.ee lehele
  2. Liitu süsteemiga vajutades lingile Info ja liitumine lehe all paremal tulbas
  3. Avanevalt lehelt saad saad uuesti linki vajutada eelviimaselt tekstirealt (“Liitumine võtab aega paar minutit – lisa või muuda oma kodulehti siin“) ja seejärel tuleb lahti leht kus on link Log in to Google Analytics!
  4. Seejärel avaneb juba Google konto sisselogimise aken ning seejärel õiguste küsimine info jagamise kohta kus tuleb vajutada Allow/Luba nuppu
  5. Edasi suunatakse sind tagasi juba metrix.ee lehele kust tuleb kodulehe aadress URL välja sisestada ja samal real vajutada nuppu Add

Edasi tuleks juba minna metrix.ee esilehele ja valida rippmenüüst uued liitunud saidid ja sealt otsida oma leht üles ja avada see link ning seda linki saab siis külastusstatistika näha soovijaile jagada.

Kommenteeri