WPML 4.5.13 turvaauk

Kui kuu alguses paistis WordPressi keeleplugin WPML silma negatiivsetete uudiste vallas, puudus ühildavus WordPressiga 6.1 (loe ka: WordPress 6.1 ja WPML mitmekeelsuse mooduli kasutajatele hoiatus!) siis nüüd see jätkub. Nimelt on viimasest WPML versioonist – 4.5.13 ja ka sellele eelenud vanematest variantidest leitud turvaauk.

Nendest turvaaukudest teatas teiste seas ka Eesti päritolu Patchstack, vaata siit. WPML enda meeskond kõnealusele turvaaugule ka juba paiga valmis saanud – 4.5.14, kõigil kasutajatel on soovitatav uuendada oma keelemoodul just uusimale võimalikule!

Kuidas uuendada oma WPML

Kuigi uus versioon on väljas siis tegelikult seda pluginate uuenduste all enamasti veel nähtaval ei ole. Selleks, et uuendus ise kohe manuaalselt ära teha siis on järgmine võimalus:

1. Liigu lehele “Pluginad” ja otsi sealt nupp “Lisa uus”

 

2. Liigu lingile “Commercial” (see link on olemas kui WPML on installitud ja aktiveeritud, vaikimisi WordPressis sellist linki seal menüüs ei ole)

 

3. Kontrolli kas nimekirjas esimesel real oleva WPML Multilingual CMS järel on Current veerus versiooninumber 4.5.14, kui ei siis vajuta esmalt nuppu “Chek for updates”

 

4. Uuenda

A. Veendu, et tekkib Current veergu WPML Multilingual CMS pluginale versiooninumber 4.5.14

B. Tee linnuke WPML Multilingual CMS ette

C. Vajuta “Download” nuppu

 

Kommenteeri