WordPress 5.3 uuendused: 1. osa – Gutenberg Block editori uuendused

Tegu on WordPress 5.3 uuendusi sisaldava postituse Mis on uut WordPress 5.3 versioonis? 1. osaga osaga mis keskendub detailsemalt uue Gutenberg Block editori uuendustele (sisu plokkidena ehitada võimaldav redigeerija). Mida on siis uut?

See on kiirem

Enamustel plokkidena sisu ehitada võimaldatavatel kolmandate osapoolte arendatud laiendustel on üks suur häda – need on kole aeglased. See oli ka üks esmaseid Gutenberg block editori sünni põhjuseid. Sooviti pakkuda paremat kasutajakogemust ja kiirust. Samm-sammult on WordPressi versioonide sees olnud block editori kiirus kasvanud. WordPress 5.3 puhul kasutatava block editori versiooni 6.6.0 puhul on peaagu terve sekund testides selle laadimine kiiremaks läinud (WordPress 5.2 puhul Gutenbergi versiooninumber oli 5.3 :))! Siin ka üks ametlik testide võrdlustabel:

Uus grupi plokk

Lisandunud on uus grupi plokk, mida saab määrata täislaiaks, määrata taustavärvi ning sinna sisse saab teha teisi plokke – üks väga oodatud täiendus näiteks täislaiade sisuplokkide loomiseks millel on ülejäänud sisuga võrreldes erinev taustavärv kuid sisu seal sees joondub muu sisuga ühele joonele.

Ning siin ka näide erineva sisutaustaga plokkide loomisest vs sisuplokid millel on tavapärane taustavärv:

Veergude kuvamine visuaalselt parem

Veergude plokil nüüd visuaalselt palju paremini arusaadav kuvamine, sarnaneb eelpoolmainitud grupi plokile see

Vana veergude plokk:

Uus veergude plokk:

Veergude laiuse määramise võimalus

Kui enne sai teha korrapäraste laiuste suhtega veerge siis nüüd võivad laiused täiesti varieeruda ning on igaühe enda valik kui lai mõni veerg on. Allpool animatsioon mis seda paremini kirjeldab:

Kommenteeri