Mis on uut WordPress 5.3 versioonis?

Kui 6. detsembril, eelmise aasta lõpus (2018) nägi ilmavalgust WordPress 5.0 versioon oli seal palju uut ja huvitavat ning WordPressi mõistes revolutsioonilist – loe ka: Siin ta nüüd siis on – WordPress 5.0! Sedapuhku on aga isegi võibolla samapalju uut tulemas WordPress 5.3 uuendusega. Olgu mainitud, et esialgu on plaanitud WordPress 5.3 versioon väljastada 12. novembril (2019). Allpool neist lähemalt.

Kuigi isiklik igapäevane kokkupuude WordPressiga on suuremalt osalt koodi poolel siis natuke võib alljärgnev jutt tehniliseks minna aga ikka jälle on vaja ka administreerimispaneeli poolt asju seadistada ja sisestada või kellelegi nõu anda seoses sisu lisamise ja uuendamisega WordPressi kodulehel siis päris võõras pole ka see külg nii, et loodetavasti leiavad kõik midagi mida kõrva taha panna järgnevast ülevaatest.

Gutenberg Block editori uuendused

Juba mainitud WordPress 5.0 versiooniga lisandus WordPressi sisuhaldusele uus native (loe sisseehitatud) sisu plokkidena ehitada võimaldav redigeerija. Nüüd on see saamas palju kasulikke uuendusi

Loe lähemalt: WordPress 5.3 uuendused: 1. osa – Gutenberg Block editori uuendused

Uus teema (theme) Twenty Twenty

Pea igal aastal kui välja arvata 2018. aasta on WordPress saanud ühe nö. standard teema võrra rikkamaks. Tegemist siis kujundusmalliga mis tuleb vaikimisi WordPressiga kaasa. Eelmisest standard teemast saad lugeda siit: WordPressi Twenty Nineteen theme.

Seekordne kujundusmall kannab nime Twenty Twenty ning järgib kõiki viimase aja veebidisainis valitsevaid tavasid.

Loe lähemalt: WordPress 5.3 uuendused: 2. osa – uus Twenty Twenty kujundusmall

Piltide üleslaadimisega seotud muudatused

Neid muudatusi isegi rohkem. Kui seni võis WordPressi kodulehele üle laadida pea piiramatu piksli mõõtudega pilte siis seda võib ka edaspidi teha kuid vaikimisi kuvatakse välja ainult maksimaalselt 2560px laiune ja veebi jaoks optimeeritud mõõduga üleslaetud pildist loodud nö väikepilt.

Loe lähemalt: WordPress 5.3 uuendused: 3. osa – piltide üleslaadimisega seotud muudatused

Uuenenud administraatori paneeli vaade

Uuendused algavad juba sisselogimise vaatest, parema kasutuskogemuse eesmärgil on ümber mängitud värvid erinevatel aladel ja uuendatud tekstisisestuse väljade visuaalne väljanägemine moodsamaks.

Loe lähemalt: WordPress 5.3 uuendused: 4. osa – administraatori paneeliga seotud muudatused

Kommenteeri