Teie ettevõtte finantseerimine peaks olema lihtne

Ettevõtte finantseerimine ei pea olema keeruline. Tegelikult on selleks mitmeid erinevaid viise ja teile on saadaval palju ressursse, mis saavad teid aidata.

Ühisrahastus on üks parimaid viise ettevõtte rahastamiseks. See võimaldab teil ettevõtte jaoks annetusi koguda sõpradelt, pereliikmetelt ja ka võõrastelt. Internetis on saadaval palju ühisrahastusplatvorme, nagu näiteks Kickstarter ja Indiegogo, mis aitavad teil alustada.

Väikeettevõtte laenu võtmine on teine suurepärane meetod oma ettevõtte finantseerimiseks. Selliseid laenuandjaid, kes on valmis tegema koostööd väikeettevõtetega, on palju. Väikeettevõtete laenude ja muude seotud teemade kohta lisateabe saamiseks võite pöörduda sme finance poole.

Väikeettevõtte laenud on hea valik uute ettevõtjate jaoks, sest need aitavad:

  1. Katta ettevõtlusega alustamise kulud – algkulud võivad olla äri alustamisel väga kõrged, seega võib laen aidata majanduslikku koormust leevendada.
  2. Anda teile juurdepääsu lisarahale – kui teie äri on edukas, võite soovida seda laiendada või arendada. Laen võib anda teile vajalikku lisafinantsi.
  3. Parandada teie krediidiskoori – laenu võtmise ja tähtajaks tagasimaksete tegemise abil saate parandada oma ärikrediidiskoori, mis võib tulevikus kasuks tulla, kui soovite võtta teist laenu.

Kui mõtlete väikeettevõtte laenu võtmisele, tehke enne teinud põhjalikku uurimistööd ning otsustage parima pakkumise kasuks. Internetis on palju laenuandjaid, kes on valmis töötama väikeettevõtetega, seega teil ei tohiks probleeme tekkida selle ühe leidmisega, mis vastab teie vajadustele.

Nõuanded oma rahaasjade paremaks haldamiseks

Kapitali kogumine ja finantsvundament on olulised, kuid need ei taga automaatselt edu. Selleks, et olla tõeliselt edukas, peab sul olema selge visioon ja pead olema valmis selle saavutamiseks kõvasti tööd tegema. Samuti peate olema paindlik ja suutma muutustega kaasas käia ning suutma vajadusel teha raskeid otsuseid. Siin on mõned nõuanded, mis aitavad teil oma raha paremini hallata:

  1. Jälgige oma kulutusi tähelepanelikult – oma kulutuste kontrolli alt väljumine võib kegresti  juhtuda, seega on tähtis jälgida, kuhu teie raha läheb. Koostage eelarve ja järgige seda ning ärge kartke tarbetuid kulutusi vähendada.
  2. Investeeri iseendasse – üks parimaid viise oma rahalise olukorra parandamiseks on iseendasse investeerimine. Saate seda teha näiteks täiendkoolituse läbimise või hariduse omandamisega, mille abil saate oma elus edasi liikuda. Samuti tasub ära kasutada kõik saadaolevad maksusoodustused ning teised olemasolevaid vahendeid.
  3. Säilitage oma distsipliini – kiusatus tarbetutele asjadele kulutada võib olla suur, kuid rahaasjade osas on tähtis olla distsiplineeritud. Kui seate endale kindla eesmärgi ning see on pidevalt teie silme ees, siis on lihtsam kiusatusele vastu seista ja eelarvest kinni pidada.
  4. Looge hädaabifond – ootamatud väljaminekud võivad tekkida igal ajal, seega on oluline omada varudefondi, et need kulud katta. Hädaabifondi tuleks kasutada ainult tõsiste hädaolukordade jaoks, mitte näiteks puhkusreisi või uute riiete soetamiseks.
  5. Investeerige tulevikku – üks parimaid viise oma rahalise tuleviku kindlustamiseks on investeerida pikaajalistesse projektidesse. See võib hõlmata aktsiatesse ja kinnisvarasse raha paigutamist või isegi oma ettevõtte asutamist. Investeerides kohe, saate tulevikus sellest tulu lõigata.

Järgides neid näpunäiteid saate oma rahaasju paremini hallata ja seada end edu teele.

Kommenteeri