WordPress 6.5 “Regina” versioon väljastatud

Loetud päevad tagasi väljastati WordPressi sisuhaldus versioon 6.5 koodnimega “Regina”, viimane on džässiviiulisti Regina Carteri auks.

Suuremad muudatused mis WordPress 6.5-ga kaasa tulevad

Mugav kirjastiili/fondi haldur

Uus fondi haldur (Font Manager) mis lubab nüüd plokke toetavates kujundusmallides hallata – lisa, eemalda ja aktiveeri erinevaid Google Font teenuses olevaid kirjastiile lihtsalt. Varem oli vaja uue fondi lisamiseks koodikirjutamise oskuseid ja teadmiseid siis nüüd on see muutunud lihtsaks igaühele kes soovi oma kujundust uute kirjastiilidega rikastada.

Kujundusmalli muudatuste revisjonid

Lisandusid revisjonid kujundusmallide ja kujundusmallide osade muudatustele. Kui enamikele peaks olema tuttavad revisjonid ja nende vahel liikumine postituste ja lehtede puhul siis nüüd on sarnane lahendus ka kujundusmallide ja nende osade haldamise juures, et oleks parem ülevaade mis on tehtud ja mida mitte muudatuste puhul.

Täiustatud tausta ja varjude tööriistad

WordPressiga kaasa tulevas plokiehitajas on tublisti täiendust saanud taustade ja varjudega seotud võimalused.

Nüüd on grupp nimelise ploki taustapildi suurust, kordamist ja fookusasukohta võimalik hallata. Kate nimelise ploki pildi kuvasuhte haldamine ning automaatne ülekatte värvi valimine.

Kastidele võimalik lisada nüüd varju kuvamise võimalus.

Plokkides kohandatud väljade (custom fields) info kasutamise võimalus

Viimane suurem asi puudutab programmeerijaid ning seda, et uutes ja olemasolevatesse plokkides on võimalik kasutada kohandatud väljade infot. See loob uusi võimalusi plokkide loomisele ning sellele mida seal võimalik kuvada.

Kommenteeri