Kodulehe lahendused rallipeol

Viimaste aastate üheks suuremaks Eesti sündmuseks on WRC etapi ehk Rally Estonia korraldamine. Eesti rallimeeskonna korraldajad lubavad näidata innovaatilisi lahendusi. Küll on aga juba enne ralli algus kirgi kütnud esimesi tehnoloogia kasutamise peaproove ehk piletite müük Rally Estonia kodulehe Rallyestonia.com.

Rally Estonia peakorraldaja Tarmo Hõbe rääkis Betsafei podcast’is, kuidas üldiselt sai Rally Estonia etapid korraldatud ja tegi selle intervjuu käigus ka põhjalikuma ülevaate, miks piletimüügi süsteemis esines probleeme. Teadupärast uuendasid rallisõbrad tundide kaupa Rally Estonia piletimüügi süsteemi lehte, et saada järjekorras võimalus piletite ostmiseks. Selgus, et viimasel õhtul tuli otsus, et rallipasside müügi lehte tuli teatud riikide jaoks piirata. Selleks võeti kasutusele plugin, mis ei pidanud külastusele vastu ja kukkus kokku, mis omakorda tingis live mineku 10 minutit hiljem.

Süsteemide võimekus saadi siiski viia maksimumini piletimüügi alguses. Kolitud oli võimekamatesse privaatserveritesse. Suur probleeme tekitas aga see, et üks inimene oli mitme seadmega piletimüügi lehel ja kõikides nendes uuendas pidevalt aknaid. Järgmiseks suuremaks väljakutseks võib olla see kui Rally Estonia peaks toimuma järgmine kord ilma piiranguteta ja rallisõbrad kogu maailmas saavad võimaluse samal ajal pileteid osta. Tõrkeid olid umbes tund aega aga esimese päeva õhtuks müügi kokku 10 000 rallipassi.

Üks peamiseid probleeme oli seotud sellega, et rallipasside ostmiseks oli tekitatud 16 erinevat etappide gruppi. Suur osa huvilistest üritas osta esimee etappide grupi rallipiletit. Peale seda vaadati, et kõik on välja müüdud. Tegelikult oli teistes gruppides pileteid saadaval. Tuletame ka meelde, et ajaaken millega tuli kõik lahendused välja töötada, oli väga väike.

Milliseid lahendusi on veel kasutusele võetud?

Rally Estonia turundamiseks kasutatakse väga erinevaid võimalusi. Spordipanustamisega tegelev Betsafe on loonud väga põhjalikud ülevaated. Praegusel segasel ajal, milles ei ole kindel, kas ja millal erinevad WRC etapid toimuvad, on informatsioon olemas Betsafei WRC etapid lehel. Inimesed otsivad järjest rohkem uut infot Google’ist ja optimeeritud sisuga postitused on kerge viis näidata otsijatele uut ning relevantset informatsiooni. Seeläbi kutsudes rallile panustama.

Lahendused ei pea aga olema ilmtingimata väga keerulised. Suure populaarsuse osaliseks on saanud Kuku Raadio PowerStage podcast, mille peamine kuulamise võimalus on lihtsalt WordPressile loodud kodulehel:

Podcast näitab, et hea sisu võib trumbata uhke tehnilise lahenduse. Populaarsus saavutati läbi selle, et rallisõitjad Rauno Paltser ja Gustav Kruuda tegid Karl Kruudaga koos põhjaliku Rally Estonia ülevaate. Kõik kolm on ise ka Lõuna-Eesti radadel palju sõitnud ja WRC-s osalemine ei ole neile võõras. Saates oli kuulda väga huvitavaid detaile, arvamusi ja huumorit.

Tehnoloogia fännidele, mis on aidanud edasi sõitjate taset

Autospordi üks silmapaistvamaid kodulehtede lahendusi on WRC.com ja tasuline keskkond WRC+ All Live. WRC on suutnud juba alates eelmise kümnendi algusest tuua etappide ajal rallifännid oma kodulehele. Selle üheks peamiseks põhjuseks on etappide ajal aegade nägemine. Iga erineva etapi ajad on erinevateks osadeks jaotatud ja kõigi nende tulemuste kohta näidatakse kohe peale mõõtmist ka aegasid otse kodulehel:

Aastaid oli see rallisõpradele peamine allikas, kuidas ralli ajal kõige kiiremini informatsiooni saada. Tänaseks on fännidele ehitatud väga erinevate funktsioonidega WRC+ All Live keskkond, milles saab võidusõitu jälgida live videoga, keskkond toimib erinevates seadmetes, pakutakse HD kvaliteedis sisu, live kaardid on rikastatud GPS andmetega, leitavad kiired lühivideod peamistest sündmustes või saad enne rallit vaadata põhjalikke ralli ajakirjasid:

Tehnoloogia on aidanud edasi ka sõitjate tasemele. Just videomaterjali on niivõrd palju, mis aitab konkurentide tegemisi jälgida ja rallisid õppida. See mida kunagi tehti VHS kassettide videotega, on nüüd olemas kergelt online’is. Enam ei pea niivõrd palju pead murdma, kust konkurendid lõikavad. Vaatad nende pardakaamerate videod läbi ja see annab juba väga väärtuslikku informatsiooni. Materjalide läbitöötamine on muidugi muutunud väga pikaajaliseks protsessiks. Küll on aga rallilegendide kirjutamine muutunud seeläbi täpsemaks ja konkreetsemaks.

Kommenteeri