Klassikalise sisutoimetaja vaate tugi WordPressi postitustele ja lehtedele on tagatud veel ka 2022. aastal

Kui 2018. aasta lõpus nägi valgust WordPress 5.0 versioon siis toimus kogu WP-ga seotud sisu halduses suur muudatus, varem vaikimisi kasutusel olnud klassikaline sisutoimetaja asendus visuaalse sisuredaktoriga, viimane kandis ja kannab praeguseni koodnimetust Gutenberg.

Peale seda väljastas WordPressi kogukond ka ühe plugina – Classic Editor, see võimaldas aktiveerida ligipääsu endisele sisueditorile. Lisaks tekitas see valikud kasutada mõlemat sisuehitajat ka kas paralleelselt või ainult ühte neist. Kohe samas käidi välja ka daatum, et 2021. aasta lõpus kaob ära võimalus vanaviisi sisu hallata. Vihjati, et vana lahendus eemaldatakse WordPressi tuumast ja ka tugi Classic Editor pluginale kaob.

Nüüd 2021. aasta sügisel tulevad uudised, et klassikaline editor ja plugin mis seda teha võimaldab jäävad kasutusele ja omavad jätkuvalt tuge ka 2022. aastal.

Ennekõike puudutab see kodulehe omanike kellel vanem koduleht ja tehnilised piirangud seavad piirid uue sisuehitaja kasutamiseks või kellel eelistus kasutada “vanakooli” lahendust – nüüd võivad kõik jälle ühe aasta kergemalt hingata ja on antud üleminekuks lisaaeg.

Kommenteeri