WordPress 5.3 uuendused: 4. osa – administraatori paneeliga seotud muudatused

Tegu WordPress 5.3 versiooni uuendusi sisaldava postituste sarja Mis on uut WordPress 5.3 versioonis? 4. osaga mis keskendunud administraatori paneelis sisalduvatele muudatustele.

Uuendused algavad juba sisselogimise vaatest, parema kasutuskogemuse eesmärgil on ümber mängitud värvid erinevatel aladel ja uuendatud tekstisisestuse väljade visuaalne väljanägemine moodsamaks.

Continue reading “WordPress 5.3 uuendused: 4. osa – administraatori paneeliga seotud muudatused”

WordPress 5.3 uuendused: 3. osa – piltide üleslaadimisega seotud muudatused

Neid muudatusi isegi rohkem kui üks ja mõni neist väga kaua oodatud ning kogu WordPress 5.3 uuenduste kogus annavad oma panuse sisuhalduse moodsamaks muutmisele, kõiki ülejäänud muudatusi näed siin: Mis on uut WordPress 5.3 versioonis?

Continue reading “WordPress 5.3 uuendused: 3. osa – piltide üleslaadimisega seotud muudatused”

WordPress 5.3 uuendused: 2. osa – uus Twenty Twenty kujundusmall

Postituse näol tegemist WordPress 5.3 uuendusi sisaldava postituse sarja Mis on uut WordPress 5.3 versioonis? 2. osaga mis keskendunud uule, tuleva aasta numbrist oma nime saanud WordPress 5.3 versiooniga koos ilmavalgust nägevale WordPressi kujundusmallile Twenty Twenty.

Continue reading “WordPress 5.3 uuendused: 2. osa – uus Twenty Twenty kujundusmall”

WordPress 5.3 uuendused: 1. osa – Gutenberg Block editori uuendused

Tegu on WordPress 5.3 uuendusi sisaldava postituse Mis on uut WordPress 5.3 versioonis? 1. osaga osaga mis keskendub detailsemalt uue Gutenberg Block editori uuendustele (sisu plokkidena ehitada võimaldav redigeerija). Mida on siis uut?

Continue reading “WordPress 5.3 uuendused: 1. osa – Gutenberg Block editori uuendused”

Mis on uut WordPress 5.3 versioonis?

Kui 6. detsembril, eelmise aasta lõpus (2018) nägi ilmavalgust WordPress 5.0 versioon oli seal palju uut ja huvitavat ning WordPressi mõistes revolutsioonilist – loe ka: Siin ta nüüd siis on – WordPress 5.0! Sedapuhku on aga isegi võibolla samapalju uut tulemas WordPress 5.3 uuendusega. Olgu mainitud, et esialgu on plaanitud WordPress 5.3 versioon väljastada 12. novembril (2019). Allpool neist lähemalt.

Kuigi isiklik igapäevane kokkupuude WordPressiga on suuremalt osalt koodi poolel siis natuke võib alljärgnev jutt tehniliseks minna aga ikka jälle on vaja ka administreerimispaneeli poolt asju seadistada ja sisestada või kellelegi nõu anda seoses sisu lisamise ja uuendamisega WordPressi kodulehel siis päris võõras pole ka see külg nii, et loodetavasti leiavad kõik midagi mida kõrva taha panna järgnevast ülevaatest.

Continue reading “Mis on uut WordPress 5.3 versioonis?”

Kuidas kuvada Google Analytics statistikat avalikult? (Metrixi abil)

Tegu pole küll mitte päris WordPressi õpetusega aga kattub tugevalt sellega, sest päris palju bloge jm. keskkondi on ehitatud WordPressi platvormile kus selline vajadus võib tekkida. Niisiis kuidas kuvada Google Analytics statistikat avalikult? Ütleme, et sul on reklaami müümiseks vaja avaldada avalikult veebilehe külastatavuse statistikat reklaami andjale näidata.

Continue reading “Kuidas kuvada Google Analytics statistikat avalikult? (Metrixi abil)”